Sport

Formacionet zyrtare: Arsenal – Crystal Palace, ky është vendimi për Granit Xhakën

Autori: Gazeta inFokus 20:19 | 14 January 2021

Arsenali kërkon të vazhdoj serinë pozitive të fitoreve në elitën e futbollit anglez, shkruan Gazeta inFokus.

‘Topçinjtë’ janë nikoqir të Crystal Pakaces, në duelin e vlefshëm për xhiron e 18-të në Premierligë.

Ndeshja nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në ‘Emirates Stadium’ në Londër.

Para pak minutave të dy trajnerët i kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare të kësaj përballje.

Futbollisti nga Prishtina, Granit Xhaka, e nisë nga minuta e parë këtë takim për Arsenalin, kurse Shkodran Mustafi nuk ndodhet as në bankë rezervë.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

Të tjera