Rozë

Festivali i Kënaqësisë – Bamboo Mayfest po vjen në datat 25 – 28 prill, rezervoni biletat tuaja

Autori: Gazeta inFokus 12:31 | 23 April 2024

Festivali i famshëm “Bamboo MayFest” këtë vit pritet të mbahet në datat 25 deri në 28 prill në Bamboo Beach Bar në premisat e Hotel Otrant, në plazhin e madh të Ulqinit.

Bamboo May Fest është një festival i përvitshëm i muzikës dhe kënaqësisë që organizohet nga Bamboo.

Gjithçka fillojë spontanisht në vitin 2009, kur Bamboo & Friends organizuan një May Fest Party në plazhin e Ulqinit me një qëllim, për të festuar fillimin e verës dhe për të pasur një pushim relaksues dhe në të njëjtën kohë një vikend të çmendur në botën magjike të muzikës.

-Advertisement-

Interesimi i madh i vitit të parë ishte motivim për ta organizuar këtë festë çdo vit që nga 2009-ta.

Bamboo May Fest iu fton të përjtoni një pushim dhe festë të cmendur në hyrje të stinës së verës.

Derisa është publikuar edhe lista e përformuesve të sivjetëm të cilën mund ta gjeni poshtë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera