Auto&Tech

Ferrari zbulon makinën pa emër, por me motorin më të fuqishëm në historinë e tij

Autori: Gazeta inFokus 08:42 | 23 April 2021

Ferrari ka publikuar fotot e makinës së saj të re, që me një motor shumë të fuqishëm, që premton të thyej rekordet e markës italiane.

Edhe pse e ka prezantuar vizualisht, Ferrari nuk ka bërë të ditur emrin e kësaj makine dhe as të dhënat teknike.

E vetmja gjë që dihet është se bëhet fjalë për një version të ri të Ferrari 812 Superfast, me motor V12, që do të ofrojë fuqinë më të madhe që ka ekzistuar në një makinë Ferrari.

Të tjera