Sport

Federico Chiesa i’a ‘terron’ Chelseas, i shënon supergol në sekondat e para të pjesës së dytë

Autori: Gazeta inFokus 22:05 | 29 September 2021

Juventusi dhe Chelsea po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Allianz Stadium’, skuadra e Juventusit ka kaluar në avantazh në minutën e 46’.

Golin për ‘Zonjën e Vjetër’ e ka realizuar Federico Chiesa, i cili shënoi një gol fantastik në sekondat e para të pjesës së dytë./Gazeta inFokus/

Të tjera