Auto&Tech

Facebook dhe Google viktima të një mashtrimi 100 milion dollarësh

Autori: Gazeta inFokus 23:37 | 30 April 2017

Google dhe Facebook kanë rë pre e një mashtrimi i cili u ka kushtuar 100 milion dollar. Gjatë muajit Mars u raportua se një burrë nga Lituania u arrestua për mashtrimin e dy kompanive Amerikane, emri i të cilave nuk u bë i ditur atëherë.

Më 27 Prill, Fortune raportoi se dy viktimat kishin keqnë Facebook dhe Google. I akuzuari Evaldas Rimasauskas, u identifikua si një prodhues aziatik duke mashtruar kompanitë përgjatë periudhës 2013-2015, transmeton PCWorld.

Punonjësit e dy kompanive pranuan e-mail të cilat përmbanin metoda peshkimi pre se të cilës ranë punonjësit duke realizuar transkaksione multi milionëshe. As Facebook dhe as Google nuk kanë reaguar ndaj këtij raporti.

Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera