Sport

Eroll Salihu: Arianit Ahmeti i ka kaluar të gjithë kufijtë normal

Autori: Gazeta inFokus 17:54 | 04 December 2019

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka shkarkuar nga detyra zëvendëssekretarin e FFK-së, Arianit Ahmetin, shkruan Gazeta inFokus.

Ahmeti është shkarkuar pasi kishte tentuar mbledhjen e nënshkrimeve për shkarkimin e kryetarit aktual, Agim Ademit.

E gjithë kjo përpjekje i ka kushtuar atij me humbjen e vendit të punës.

I ftuar në emisionin “IMAZH” në RTK, sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu ka thënë se Ahmeti i ka kaluar të gjithë kufijtë normal në kohën kur futbolli i Kosovës është në kulmin e saj.

“Jemi detyruar që të kërkojmë edhe ndihmën e UEFA-s dhe FIFA-s, sepse ky i ka tejkaluar të gjithë kufijtë normal në kohën kur futbolli është në kulmin e saj”, ka thënë Salihu./Gazeta inFokus/

Të tjera