Fun & Video

Erdogan shitës limonade, Biden riparues dhe Medvedev pastrues/ Profesionet e liderëve botërorë para se të bëheshin udhëheqës

Autori: Gazeta inFokus 07:32 | 29 September 2023

Shumë politikanë kishin profesione të tjera përpara se të bëheshin udhëheqës të vendeve të tyre.

Në profilin “World of Statistics” në X është publikuar lista e “World leader were once”, ku kanë zbuluar se çfarë kanë punuar liderët botërorë në rininë e tyre.

Shumë njerëz e dinë se Volodymyr Zelensky njihet edhe si komedian në Ukrainë, por nuk është ky rasti i parë. Jimmy Morales, presidenti i Guatemalës nga viti 2016 deri në vitin 2020, ishte gjithashtu një komedian.

-Advertisement-

Ish-kryeministri i Bullgarisë, Boiko Borisov mban rripin e zi në karate dhe ka punuar edhe si truprojë. Kryeministri kanadez Justin Trudeau punonte si roje në një klub nate, presidenti i Gambisë, Adam Barroë, gjithashtu punonte si roje sigurie bashkë me Papa Françeskun.

Nga ana tjetër Donald Trump mblidhte shishe, Barack Obama shiste akullore dhe Joe Biden ishte një riparues.

Presidenti rus, Vladimir Putin kishte një karrierë si agjent sekret në KGB, ndërsa presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan shiste limonadë dhe gjevrek para se të niste studimet.

Në listë ishin edhe politikanë nga rajoni, ku ish-presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviç ishte kompozitor. Kryeministri i vendit tonë, Edi Rama njihet për talentin e tij në pikturë.

Kurse kryeministri pakistanez, Imran Khan ishte lojtar kriketi dhe Johanna Sigurdardottir, ish-kryeministrja e Islandës punonte si stjuardesë.

Lista e plotë

Narendra Modi – Shitës çaji
Volodymyr Zelensky – Komediani
Edi Rama – Piktori
Tony Abbott – Prift praktikant
Boiko Borisov – Truprojë
Justin Trudeau – Roje në klub nate
Stephen Harper – Asistent në postë
Ivo Josipoviç – Kompozitor
Nicolas Sarkozymhannale – Stjuardesë
Michael Higgins – Kamarier
Silvio Berlusconi – Këngëtar
Ellen Johnson Sirleaf – Nëpunës farmacie
George Weah – Futbollist
Dalia Grybauskaite – Punonjëse në fabrikë
Andy Rajoelina – DJ
Khaltmaagiin Battulga -Gazetar
Imran Khan – Kriketisti
Vladimir Putin – Agjent
Dmitry Medvedev – Pastrues rrugësh
Borut Pahor – Model
Adama Barrow – Roje sigurie
Rexhep Erdogan – Shitës limonadash
Boris Johnson – Gazetar
Donald Trump – Koleksionist shishesh
Barack Obama – Shitës akulloresh
Joe Biden – Riparues
Tabare Vazquez – Onkolog
Papa Françesku – Roje në klub nate
Nicolas Maduro – Shofer autobusi.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera