Sport

Emri i Klopp në listën e Bayern Munich, flet agjenti i trajnerit gjerman

Autori: Gazeta inFokus 10:12 | 22 February 2024

Jurgen Klopp lajmëroi para disa kohësh se në përfundimin e këtij sezoni do të mbyllë aventurën nëntëvjeçare me Liverpoolin. Tekniku gjerman theksoi se ndjehej i lodhur dhe se i duhej të paktën një vit pushim nga profesioni i tij.

Megjithatë, së fundmi emri i Klopp është lidhur me një bashkëpunim me Bayern Munich. Bavarezët njoftuan se do të ndahen nga Tuchel në fundin e këtij sezoni ndërsa Klopp duket një alternativë me shumë vlera për rekordmenët gjermanë.

Mirëpo, është vetë agjenti i Klopp, Mark Kosicke, i cili theksoi edhe njëherë se i përfaqësuari i tij do të qëndrojë pushim pas eksperiencës me Liverpool.

-Advertisement-

“Klopp nuk do të drejtojë asnjë klub apo kombëtare për një vit. Ai do të mbyllë eksperiencën te Liverpool dhe do të qëndroj pushim. Klopp e theksoi vetë këtë dhe nuk ka ndryshuar mendim”, u shpreh Kosicke.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera