Sport

Edhe Reali e do një “Messi”/ Kush është talenti turk që Ancelotti e kërkon me çdo kusht?

Autori: Gazeta inFokus 14:18 | 22 June 2023

Edhe Real Madrid kërkon të ketë një “Lionel Messi”. Nënkampionët e Spanjës kanë vendosur në krye të listës së dëshirave një 18-vjeçar turk që po tërheq vëmendjen e gjithë botës. Bëhet fjalë për talentin e Fenerbahçe, Arda Güler.

I rritur në akademinë e verdhezinjve të Stambollit, gjatë sezonit të fundit ai ka shënuar 6 gola dhe 7 asiste në 35 ndeshje të luajtura.

Një nga ndeshjet më fantastike të karrierës së tij të shkurtër në Turqi është finalja e Kupës ku Fenerbahçe fitoi 2-0 ndaj Basaksehir dhe ku Güler dhuroi asistet e dy golave të ndeshjes.

-Advertisement-

Real Madrid ka në plan të paguajë klauzolën 18 milionë euro të sulmuesit por vendimtare do të jetë dëshira e lojtarit pasi në garë për të janë edhe shumë klube të tjera europiane.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera