Lajme

E dyshuara provon t’i ikë Policisë gjatë intervistimit, hidhet nga kati i tretë i stacionit në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 14:53 | 28 April 2017

Dy ditë më parë është raportuar për shantazhimin e një vajze në Prizren, e cila përmes disa fotografive dhe video-incizimeve kishte shantazhuar viktimën, duke i marrë asaj para të gatshme mbi tri herë. Por e gjithë kjo nuk përfundoi me keq.

Indeksonline ka mësuar se e dyshimta e këtij rasti në kohën kur ishte duke dhënë intërvistë në Polici në një nga stacionet në Prizren, ka tentuar vetëvrasjen.

“Kemi pasur një rast që ka tentuar të ikë. Rasti ka të bëjë me një shantazh një femër e ka shantazhuar një tjetër duke i kërkuar shuma të konsiderueshme të parash për të mos publikuar disa video-incizime komprometuese për viktimën ku i ka marrë dy-tri herë para s’ka arrit më t’i japë pare dhe më pas ka paraqitur rastin në Polici”, ka thënë zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha për Indeksonline.

-Advertisement-

Gjithashtu Berisha ka shtuar se e dyshuara S.LL, gjatë intervistimit të saj në stacionin policor ka tentuar që të ik, duke dalur nga dritarja e zyrës që sipas burimeve të Indeksonline, gjendej në katin e tretë.

“Policia në bashkëpunim me prokurorinë dhe gjykatën ka rritur të identifikojë dhe ta kapë në flagrancë të dyshuarën duke i marrë paratë nga viktima dhe pas arritjes së të dyshuarës në Drejtorin Rajonale të Policisë gjatë intervistimit, ka arritur në një moment të caktuar të hapë dritaren dhe të provoje që të arratiset nga policia ku për fat të keq është lënduar dhe me autoambulancën e policisë është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit”, ka shtuar Berisha.

Gjithashtu duke u referuar në burime të Indeksonline, viktima e këtij rasti është në gjendje të rëndë shëndetësore.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Universiteti me i madh publik në SHBA në partneritet me Kolegjin Universum

Të tjera