Sport

E ardhmja e Sadikut, Levante merr vendimin për sulmuesin

Autori: Gazeta inFokus 10:48 | 11 January 2019

Levante ka filluar përgatitjet për pjesën e mbetur të seznit. Në skuadër, këtë merkato, pritet të ketë 2 afrime të reja. Për ta bërë këtë, duhet të largohen më parë 2 futbollistë.

Federata Spanjolle nuk e lejoji disa ditë më parë huazimin e Sadikut në Zvicër, por vetëm shitje përfundimtare. Sipas asaj që raporton “Marca” sulmuesi i kombëtars sonë nuk do të largohet, pasi drejtuesit nuk duan të humbasin përfundimisht shërbimet e tij, edhe pse ai vjen nga 1 dëmtim i gjatë. Largime pritet të jenë ato të Samu Garsia dhe Sheik Dukure

Të tjera