Sport

E ardhmja e Cuadrados në pikëpyetje, Juve kërkon ta heqë qafe

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 16 September 2022

Kontrata e Juan Cuadrado me Juventu skadon në berën e 2023-shit, por duket se drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” nuk e kanë në plan rinovimin me kolumbianin.

34-vjeçari u bashkua në 2017-ën me italianët, megjithatë tashmë duket se te Juvja nuk ka më vend për të.

Momentalisht nuk dihet nëse ka skuadra të interesuara për afrimin e mesfushorit, por nga mediet italiane raportohet se Juventus do që të shpëtojë sa më shpejt nga kolumbiani dhe do merrte në konsideratë çdo ofertë për të.

Të tjera