Lajme

Dy mësuese e nisin mësimin në Kaçanik

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 20 September 2022

Dy mësuese në Kaçanik kanë vendosur ta ndërprejnë grevën.

Që nga dita e djeshme, dy klasa e kanë nisur mësimin në shkollën fillore “Emin Duraku” në Kaçanik.

Faqja lokale e kësaj komune,  shkruan se dy mësueset, Zejnie Dullovi-Dogani dhe Barije Piliqi kanë rikthyer nxënësit në bankat shkollore.

Ndryshe edhe disa shkolla në Gjakovë dhe në Podujevë, kanë vendosur që të mos e vazhdojnë grevën dhe të nisin mësimin.

May be an image of 12 people, child, people standing and indoor

Etiketa:

Të tjera