Lajme

Dorëzohet LVV: Tërheq ligjin për zgjedhje

Autori: Gazeta inFokus 17:33 | 03 April 2021

Lëvizja Vetëvendosje ka depunuar në Kuvend tërheqjen e ligjit për zgjedhje.

Mësohet se se partia që doli fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit ka depunuar tërheqjen e ndryshim ligjit për zgjedhjet në organet kompetente, ku iu mundësohej mërgimtarëve të votonin nëpër ambasada dhe konsullata.

Pas këtij veprimit të LVV-së, Lidhjes Demokratike të Kosovës iu plotësohen kushtet që të merr pjesë në seancën për zgjedhjen e presidentit.

Ndryshe, në ora 18:00 pritet të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit ku janë dy kandidatë për president nga LVV, Vjosa Osmani dhe Nasuf Betja.

Të tjera