Sport

Doni të blini fanellën e Lewandowskit? Zbulohet numri që sulmuesi do mbajë te katalanasit

Autori: Gazeta inFokus 11:43 | 20 July 2022

Dyqani zyrtar i klubit të Barcelonës nuk mund të shesë fanellat e Robert Lewandowski për momentin sepse atyre u ka mbaruar shkronja “W”. Në një video të bërë virale në rrjetet sociale shfaqet një punonjës i klubit që diskuton këtë çështje.

Lewandowski u transferua nga Bayern Munich te katalanasit për një shifër që në total shkoi 50 milionë euro, duke u bërë afrimi i katërt i “Blaugrana-ve”.

Nga çfarë shihet në videon e bërë publike pritet që polaku të marrë fanellën me numrin nëntë, të veshur aktualisht nga Memphis Depay, qëndron apo largohet holandezi nga Barça kjo nuk ka rëndësi, pasi klubi ka vendosur që sulmuesi i Polonisë të mbajë numrin “e tij”.

Megjithatë, nëse dëshironi të blini një fanellë të Lewandowski do duhet të prisni. Ato nuk janë ende të disponueshme për shkak të mungesës së shkronjës “W” dhe siç e thotë edhe punonjësi i Barçës polaku “ka dy të tilla”.

Etiketa:

Të tjera