Lajme

Dita e Flamurit të ShBA-së, uron Haradinaj: Urime Amerikë!

Autori: Gazeta inFokus 11:00 | 14 June 2024

Sot, Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë Ditën e Flamurit, duke përkujtuar miratimin e Yjeve dhe Shiritave nga Kongresi i Dytë Kontinental më 14 qershor 1777.

Me këtë rast, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe popullin amerikan me rastin e Ditë së Flamurit.

“Urime Dita e Flamurit, Amerikë”, ka uruar Haradinaj.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Presidenti i UNI z. Alejtin Berisha, folës mbi temën “Women’s Role in Artificial Intelligence Development” në DOKUTECH, edicioni i 11-të

Të tjera