Sport

Deontay Wilder reagon për herë të parë pas humbjes nga Tyson Fury

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 10 October 2021

Deontay Wilder ka pranuar se forma e tij nuk ishte mjaftueshme për ta mposhtur Tyson Fury.

“Gypsy King” mbrojti titullin e tij në një meç fantastik të peshave të rënda në Las Vegas për t’i dhënë fund ndeshjeve me Wilder, përcjell GazetaBlic Sport.

Wilder tani ka thyer heshtjen pas humbjes, ku thotë se dha më të mirën, por kjo nuk mjaftoi.

“Unë bëra çmos, por nuk ishte e mjaftueshme. Nuk jam i sigurt se çfarë ndodhi”, tha Wilder pas luftës.

” Unë e di që në stërvitje ai bëri gjëra të caktuara, ai erdhi luftoi, u përpoq dhe ia doli mbanë”, përfundoi ai siç citohet nga Mirror.

Të tjera