Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e shtatë në Superligë, ja kujt i është besuar derbi mes Gjilanit dhe Llapit

Autori: Gazeta inFokus 18:07 | 27 September 2021

Xhiroja e shtatë e elitës së futbollit kosovar do të zhvillohet këtë mesjavë, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja me interesante e kësaj jave pritet të jetë ajo mes Gjilanit dhe Llapit, që luhet të mërkurën.

Takim tjetër i zjarrtë do të jetë edhe ai i Drenicës me Malishevën, skuadra këto që e kanë filluar mjaftë mirë këtë sezon.

Tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në këto përballje.

Sfida mes gjilanasve dhe llapjanëve i është besuar Mentor Ajetit, i ndihmuar nga asistentët Drilon Rexhepi dhe Altin Zhegrova. Ndërkaq gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Më poshtë keni delegimin e plotë të gjyqtarëve për ndeshjet e xhiros së shtatë në Superligë./Gazeta inFokus/

Të tjera