Sport

Champions, Messi thyen një rekord të Ronaldos dhe Raulit

Autori: Gazeta inFokus 17:51 | 28 November 2019

Tjetër paraqitje brilante nga Leo Messi, po i afrohet gjithnjë e më shumë ‘Topit të Artë’

Lionel Messi ka shkëlqyer të mërkurën mbrëma në Ligën e Kampionëve kundër Borussia Dortmund, duke shënuar një gol dhe duke asistuar dy herë.

Me golin kundër Dortmund, u bë lojtari që iu ka shënuar më së shumti ekipeve në Champions League, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe Raúlin, që iu kanë shënuar 33 kundërshtarëve.

Messi nuk ka arritur t’i shënojë vetëm 5 ekipeve me të cilat është përballë në Europë: Atlético Madrid, Rubin Kazan, Udinese, Inter Milan dhe Benfica.

Të tjera