Sport

Challandes flet për Valon Berishën, tregon se a do të jetë gati ndaj Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 17:53 | 30 March 2021

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur një konferencë për media para ndeshjes me Spanjën, shkruan Gazeta inFokus.

Trajneri Challandes, ndër të tjera ka folur edhe për gjendjen fizike të mesfushorit, Valon Berisha, i cili mungoj ndaj Suedisë për shkak të një lëndimi.

“Do ta kemi tani stërvitjen, ai do të jetë me ne, do të provoj të stërvitet dhe tek pastaj do ta kuptojmë se do të jetë ai në gjendje të luaj apo jo”, tha  Challandes.

Përballja mes Kosovës dhe Spanjës luhet të mërkurën me fillim nga ora 20:45./Gazeta inFokus/

Të tjera