Auto&Tech

BMW Z5 do të lansohet me një emër tjetër (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:53 | 16 May 2017
Super-vetura e re nga BMW që u pa gjatë procesit të testimit, është konfirmuar se është modeli Z5, por së fundmi janë dhënë detaje tjera.

Zyrtarë të kompanisë, kanë thënë se ky model sportiv nuk do ta mbajë këtë emër, por mund të quhet Z4, transmeton Telegrafi.

Megjithëse nuk janë dhënë detajet, është thënë se numri do të thotë se ka katër cilindra, meqë do të jetë hibrid.

Deri më tani, shihet se është një veturë luksoze me mundësi t’i hapet tavani dhe se mund të vozitet në të gjitha terrenet.

Sipas disa burimeve të afërta me BMW, kjo makinë mund të lansohet gjatë këtij viti.

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera