Auto&Tech

Bleu Mercedesin e prishur për 4.500 dollarë por që i kushton 160 mijë, shikoni si e ka rregulluar (Video)

Autori: Gazeta inFokus 11:25 | 26 April 2017

Një djalë i ri kreativ nga Shtetet e Bashkuara, kishte blerë një veturë të tipit Mercedes S600 V12, gjysmë i prishur prodhim i vitit 2007, për vetëm 4.500 dollarë, më pas e ka rregulluar aq mirë sa që gjysma e miqve të tij nuk e kishin njohur.

Vetëm brenda një viti ai kishte arritur të ndërtojë një motor të ri me 510 kuaj fuqi, goma të reja si dhe pjesë tjera vitale, dhe për të gjitha këto ai ka shpenzuar shumë pak para, transmeton Telegrafi. Në çfarë mënyre dhe me sa para e ka shndërruar veturën gjysmë të shkatërruar në një super Mercedes që të gjithë ëndërrojnë ta kenë, shikoni videon e postuar më poshtë. Një model i tillë i ri nga Mercedes kushton plot 160 mijë dollarë.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova, Sponsor krenar i Komitetit Olimpik të Kosovës, uron përzgjedhjen e Republikës së Kosovës si nikoqire e Lojërave Olimpike…

Të tjera