Lajme

Bekim Jashari përkujton Shaban Polluzhën: Kujtojmë e nderojmë dhe veprën e tij në shërbim të çlirimit të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 13:45 | 21 February 2021

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka përkujtuar Shaban Polluzhën në 76 vjetorin e rënies.

Jashari thotë se Polluzhën e kujtojmë e nderojmë për veprën e tij madhështore për çlirimin e Kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Sot, në 76 vjetorin e rënies së Shaban Polluzha, kujtojmë e nderojmë jetën dhe veprën e tij madheshtore, në shërbim të çlirimit të Kosovës.
Kontributi i komandantit, Shaban Polluzha në kryengritjet kundër pushtuesit serb është pjesë e rëndësishme e historisë sonë për çlirim e shtet- ndërtim.
Lavdi të rënëve për Liri e Pavarësi!

Të tjera