Sport

Barcelona ka refuzuar dy oferta të mëdha të Bayern Munichut për Araujon

Autori: Gazeta inFokus 10:49 | 01 March 2024

Barcelona thuhet se ka refuzuar dy oferta nga Bayern Munich për Ronald Araujo në afatin kalimtar të janarit.

Gjigantët e Bundesligës janë lidhur shumë me një lëvizje për uruguaianin, pavarësisht rëndësisë së tij të vazhdueshme për Barcelonën.

Megjithë largimin e ardhshëm të trajnerit Thomas Tuchel, Bayern ende pritet të ketë një buxhet të madh për transferime të verës dhe Araujo vlerësohet në rreth 80 milionë euro.

-Advertisement-

Drejtori sportiv i Barcelonës, Deco, më parë ka hedhur poshtë çdo mundësi që Araujo të largohet nga Katalunia, por thashethemet kanë vazhduar të rriten.

Sipas një përditësimi të ri nga gazeta Mundo Deportivo, Bayern bëri dy përpjekje për të joshur Araujo në Bavari në fillim të vitit 2024, por u refuzua nga Barcelona në të dyja rastet.

Oferta e parë përfshinte një pagesë prej 70 milionë euro plus 20 milionë euro bonuse, përpara një oferte të përmirësuar prej 80 milionë euro plus 10 milionë euro bonuse.

Raporti pretendon se Tuchel personalisht kontaktoi Araujon, por mbrojtësi dhe klubi mbeten në të njëjtën vijë për qëndrimin e tij në Barcelonë në 2024.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera