Sport

Ballkanit i rikthehet e drejta për të bërë transferime

Autori: Gazeta inFokus 14:16 | 14 January 2021

Shtëpia me e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, para disa ditësh kishte njoftuar se ka bllokuar mërkaton e janarit për klubin e Balllkanit, shkruan Gazeta inFokus.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme, klubi nga Suhareka ka njoftuar se nga sot do ta kenë të hapur dhe funksional mundësinë e transferimit të lojtarëve.

Ky bllokim nga UEFA ka ardhur pasi dy vite me parë, ‘Portokallinjtë’ kanë pasur për prova një futbollist para dy viteve, por nuk e kanë transferuar.

Më poshtë gjeni njoftimin e klubit./Gazeta inFokus/

Të tjera