Sport

Ballkani mposhtë Gjilanin e Ismet Munishit dhe bënë një hap të madh drejtë titullit kampion

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 25 April 2021

Skuadra e Ballkanit ka bërë një hap të madh drejtë titullit kampion për herë të parë në histori të klubit, shkruan Gazeta inFokus.

‘Portokallinjtë’ e kanë mposhtur Gjilanin me rezultat minimal 1-0, me golin e realizuar nga Mevlan Zeka, i cili shënoi në minutën e 71’.

Gjilani në këtë takim u drejtua nga trajneri Ismet Munishi, i cili u rikthye për herë të parë në Suharekë pas largimit nga Ballkani.

Pas kësaj fitoreje, Ballkani ka kaluar në pozitën e parë me 64 pikë, aq sa ka edhe Drita që renditet e dyta, kurse Gjilani mbetet i katërti me 43 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera