Lajme

Avdyli: Keqkuptimet me deputetë janë zgjidhur, sot zgjidhet presidenti

Autori: Gazeta inFokus 17:29 | 04 April 2021

Haxhi Avdyli deputet nga lista e Vjosa Osmanit është shprehur optimist në lidhje me zgjedhjen e presidentit.

Avdyli para gazetarëve ka thënë se janë zgjedhur keqkuptimet me deputetët dhe pritet që sot të përfundojë kjo qështje.

“Besoj se do të jetë një seancë e sukseshme është një ditë e mirë për demokracinë në Kosovë. Vullenti i qytetarëve për ndryshim do të jetësohet sot. Është vullnet i 2/3 të deputetëve të kryhet ky problem dhe besoj do të kryhet. Keqkuptimet që kanë ndodhur me disa deputëtë janë zgjedhur”, ka thënë ai./Gazeta Infokus/

Të tjera