Sport

Augsburg 1-0 Bayern Munich: Notat e Mërgim Berishës dhe Elvis Rexhbeçajt

Autori: Gazeta inFokus 18:02 | 17 September 2022

Augsburg ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 1-0 në kuadër të javës së shtatë në Bundesliga.

Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar sulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha, duke ia dhënë tri pikë të mëdha skuadrës së tij.

Berisha dhe Elvis Rexhebeçaj luajtën nga 90 minuta dhe të dy u vlerësuan me notën e njëjtë (6.9).

Portieri i Augsburg, Rafal Gikiewicz, ishte më i mirë në këtë ndeshje me notën 8.7.

Te Bayern Munich më i dobëti ishte Leroy Sane me notën 6.3.

Notat e lojtarëve të Augsburg dhe Bayern Munich:

Të tjera