Uncategorized

Asllani: Titulli i fituar në derbi vlen më shumë

Autori: Gazeta inFokus 10:42 | 23 April 2024

Pas triumfit në derbi, i cili vlente më shumë për Interin pasi u kurorëzua kampion i Italisë, Kristjan Asllani foli si tifoz këtë sukses për mikrofonin e “Inter TV”.

“Jemi të lumtur, kemi luftuar dhe e dëshironim shumë këtë titull. Nuk kam fjalë. Kam shumë emocione pasi jam edhe tifoz i Interit”, tha mesfushori shqiptar.

Mesfushori vlerësoi edhe tifozët zikaltër, të cilët edhe pse në udhëtim ishin të shumtë në numër.

-Advertisement-

“Tifozët ishin të magjishëm pasi ishin të shumtë në numër. Na kanë mbështetur dhe atmosfera e krijuar është magjike. Mbase ende nuk e kuptoj se çfarë kemi arritur”, tregon shqiptari.

I pyetur nëse ky titull ishte i veçantë pasi u arrit përballë fqinjëve kuqezi, Asllani tha: “Është e vërtetë edhe pse kurrë nuk e kemi pranuar në publik. Mbase triumfi në derbi vlen diçka më shumë. E dëshironim shumë këtë sukses”.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera