Sport

Arda Guler zbulon pse e refuzoi Barcelonën për të nënshkruar me Real Madridin

Autori: Gazeta inFokus 13:17 | 12 June 2024

Ylli turk, Arda Guler ka zbuluar së fundmi arsyen pse vendosi të refuzojë Barcelonën për t’u transferuar te rivalët e tyre, Real Madridi.

Barcelona ishte afër nënshkrimit të Arda Guler nga Fenerbahce verën e kaluar pasi Deco udhëtoi në Turqi për të folur me lojtarin dhe familjen e tij.

Megjithatë, Real Madridi hyri në garë dhe arriti të bindë adoleshentin të transferohej në Santiago Bernabeu.

-Advertisement-

“Projekti që më ofroi Real Madridi ishte për një kohë të gjatë. Unë u binda në momentin që u ulëm në atë tryezë me Madridin, gjithçka ishte tashmë aty”, ka thënë fillimisht Guler për Kafa Sports.

“Real Madridi më tha se do të bëhesha pasues i kurorës së Luka Modric dhe ajo më bëri përshtypje sepse është një lojtar i jashtëzakonshëm”.

“Kur dëgjova projektin thashë… kaq”, përfundoi ylli turk.

Guler luftoi me lëndime pas mbërritjes në Madrid, por ai ia doli t’i largojë dhe ka treguar shkëlqimin e tij.

Real Madridi i dha të riut disa mundësi dhe ai shënoi gjashtë gola në La Liga nga gjashtë goditjet e tij në portë në 12 ndeshje.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
KosovaMed përmbyll vitin me sukses – dhuron donacione për QKMF-në e Junikut

Të tjera