Sport

Anulohet ndeshja e Ligës së Kombeve, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 20:35 | 17 November 2020

Ndeshja Zvicër – Ukrainë, e vlefshme për xhiron e gjashtë të fazës së grupeve në Ligën A, në Ligën e Kombeve, është anuluar.

E gjitha kjo pas paraqitjes së shumë rasteve te ekipi kombëtar i Ukrainës.

Kombëtarja e Ukrainës është dërguar në izolim, dhe nga UEFA iu është kërkuar të ftojnë lojtarë tjerë për zëvendësimin e skuadrës.

Kjo gjë ka qenë e pamundur, dhe është vendosur për anulimin e ndeshjes.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i UEFA-s për këtë ndeshje.

Të tjera