Sport

Antonio Conte në histori të Premierligës

Autori: Gazeta inFokus 23:25 | 12 May 2017
Antonio Conte ka hyrë në histori të Premierligës.

Me titullin e fituar me skuadrën e Chelsea, trajneri italian është bërë vetëm trajneri i katërt që arrin ta fitojë titullin në edicionin e parë si trajner në Premierligë.

Para tij këtë gjë e ka arritur Jose Mourinho, Carlo Ancelotti dhe Manuel Pellegrini.

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera