Sport

​Ambasadori amerikan takohet me xhudistet kosovare

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 29 November 2023

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jefrey Hovenier është takuar sot me xhudistët elitare të Kosovës, trajnerin Dirton Kuka dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka.

Përmes një postimi në “Facebook”, trajneri Driton Kuka ka thënë se zhvilluan biseda interesante me ambasadorin, derisa ka vënë në pah edhe ndihën që SHBA-të kanë thënë për çlirimin e Kosovës.

“Ambasdori USA Hovenier në klubin e tri të Artave Olimpike. Momente dhe biseda interesante me mikun tonë. Lufta jonë e lavdishme e UÇK dhe mbështetja pa rezervë e USA sollën lirinë për vendin tonë.”, ka shkruar Kuka.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera