Sport

Alivanoset një tifoz nga tollovia e krijuar para ndeshjes Llapi-Buducnost, dërgohet në QKUK

Autori: Gazeta inFokus 20:27 | 14 July 2022

Edhe pak minuta na ndajnë nga fillimi i ndeshjes së kthimit ndërmjet Llapit dhe Buducnostit në Ligën e Konferencës, shkruan Insajderi.

Interesimi për këtë ndeshje është tejet i madh, pasi klubi llapjan ka ftuar gjithë grupet e tifozëve shqiptare që ta mbështesin në ndeshjen e sotme.

Në platon e “Boro-Ramiz” një tifoz është alivanosur nga tollovia e madhe e krijuar.

Tashmë, ai është dërguar në QKUK për të marr trajtimin e duhur.

Sipas dshmitarve, për disa minuta me radh ishte pa ndjenja por falë intervenimit të Policisë së Kosovës dhe disa tifozëve, ai arriti të këndëllej.

Ndeshja nis nga ora 20:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Të tjera