Lajme

Albin Kurti nuk e fut në rendin e ditës Ligjin për Zgjedhjet

Autori: Gazeta inFokus 17:05 | 02 April 2021

Qeveria Kurti -II- nuk ka futur fare në rend të ditës ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet, të iniciuar nga LVV-ja.

Kësisoj, me plotësimin e këtij ligji, ishte mundësuar që diaspora jonë të votojë nga ambasadat dhe konsullatat e shteteve ku ata jetojnë, shkruan Indeksonline

Në rast se miratohet ky ndryshim, ekzekutivi pritet që të analizojë deklarimet për ndikimet buxhetore të këtij Ligji dhe se i njëjti a është në përputhje kjo me legjislacionin e Bashkimit Evropian.

Vlen të theksohet se pas këtij hapi, ky Ligj i ofrohet Kuvendit për ta miratuar.

Të tjera