Lajme

Aksident mes traktorit dhe veturës në rrugën Deçan-Gjakovë, lëndohen dy persona

Autori: Gazeta inFokus 14:40 | 11 May 2022

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën Deçan-Gjakovë, konkretisht në fshatin Drenoc, ku kanë mbetur të lënduar dy persona, shkruan Gazeta Infokus

Në aksident janë përfshirë një veturë dhe një traktor.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rreth orës 12:15, në rrugën Deçan – Gjakovë ka ndodhur një aksident në mes një traktori dhe veture. Si pasojë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime. Njëri nga ta është pak më rëndë, por sipas mjekut kujdestar për momentin është jashtë rrezikut për jetë. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet e nevojshme policore të cilët janë duke kryer hetimet e mëtutjeshme ”, ka deklaruar Gashi për Infokus.

Të tjera