Lajme

Abdixhiku njofton ambasadorin norvegjez se cili është qëndrimi i LDK-së për dialogun Kosovë-Serbi

Autori: Gazeta inFokus 14:44 | 28 April 2021

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka pritur në takim Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Kurti takon Komisionerin Evropian për Agrikulturë në Bruksel

Kryetari Abdixhiku shprehu mirënjohjen për përkrahjen që i ka dhënë Norvegjia shtetit të Kosovës, si dhe e njoftoi atë për prioritetet, situatën e përgjithshme politike në vend, si dhe në veçanti për qëndrimin e LDK-së në raport me procesin e dialogut Kosovë – Serbi.

Ndërsa, Ambasadori i Norvegjisë, Jens Erik Grondahl, shprehu gatishmërinë e shtetit të tij për zgjerimin dhe thellimin e bashkëpunimit me Kosovën.

Të tjera