Lajme

A e pagoi Vjosa Osmani, ‘Sellmën’ për grimin që ia bëri?

Autori: Gazeta inFokus 23:16 | 07 April 2021

Presidentja e re e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, përveç punëve të mëdha që e presin në detyrën e re, ajo tashmë po i kushton kujdes më të veçantë edhe dukjes së saj, shkruan Gazeta inFokus.

Osmani grimin ja ka besuar njërës ndër “make up” artistes më të shtrenjtë në vendin tonë.

Bëhet fjalë për “Sellmën”, e cila po përkujdeset që Presidentja e Kosovës të duket sa më bukur në paraqitjet e saj.

Ajo ka publikuar një fotografi me Vjosa Osmanin, ku ka marrë mjaft pëlqime, komente e pyetje të ndryshme.

Njëra nga këto pyetje ishte “Kuku moj Sellma paske më hëngër buxhetin e Kosovës”.

I menjëhershëm ishte reagimi i grimeres, e cila iu përgjigj komentueses duke i thënë se kontributi i saj është modest dhe falas.

“Kontributi im ndoshta është modest por grimi (jo vetëm për këtë presidente) është falas”, ka shkruar ajo, duke bërë me dije se Osmani nuk paguan asnjë cent për tu dukur bukur.

Më poshtë mund të gjeni fotografinë e Sellmës dhe Osmanit dhe përgjigjen e plotë të grimeres./Gazeta inFokus/

Të tjera