Sport

A do të shkarkohet Challandes? Kjo është përgjigja befasuese e tij  

Autori: Gazeta inFokus 16:50 | 11 October 2021

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, në konferencë për media para ndeshjes me Gjeorgjinë ka thënë se kurrë nuk i frikësohet shkarkimit nga FFK-ja, shkruan Gazeta inFokus.

Me pas tekniku zviceran ka deklaruar se prej momentin që ka nënshkruar kontratë e ka ditur se çdo ditë është mbijetesë, duke shtuar se ka mbijetuar ditë pas dite, e ndeshje pas ndeshje.

“Unë jam i kënaqur me këtë ekip dhe kurrë nuk frikësohem nga shkarkimi, nëse Federata e sheh të arsyeshme, atëherë në rregull por nëse e sheh të arsyeshme për të vazhduar bashkëpunimin, nuk ka problem. Prej ditës së parë kur kam firmosur kontratën e kam pasur të qartë se çdo ditë është mbijetesë. Unë kam mbijetuar ditë pas dite, ndeshje pas ndeshjeje. Shpresoj që të mbijetojë edhe nesër, pastaj do të shohim se çfarë do të ndodhë”, u shpreh Challandes.

Ndeshja mes Kosovës dhe Gjeorgjisë luhet të martën nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë./Gazeta inFokus/

Të tjera