Lajme

364 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

Autori: Gazeta inFokus 11:16 | 26 December 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të vendit, ka shqiptuar 364 tiketa në bazë të ligjit Covid – 19.

Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 1294 tiketa trafiku.

Ndërkohë, bën të ditur se kanë ndodhur 30 aksidente me të lënduar dhe 44 aksidente me dëme materiale.

Të tjera