Lajme

300 euro gjobë për shoferin që voziti mbi 108 km/h më shumë sesa që lejohej

Autori: Gazeta inFokus 16:30 | 13 June 2022

Policia e Kosovës ka identifikuar shoferin që voziti me 188 km/h në zonën e shpejtësisë ku lejohej shpejtësia deri në 80 km/h.

Ai është gjobitur me 300 euro, 3 pikë negative dhe i është ndaluar vozitja për 3 muaj.

“Do të vazhdojmë me ndërmarrjen e masave dhe veprimeve policore ndaj kundërvajtësve të ndryshëm të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor”, thuhet në njoftim. /GazetaExpress/

Të tjera