Sport

⚽️“L’Equipe” zgjedh trajnerin më të mirë në botë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 16:18 | 28 April 2017
“L’Equipe” ka publikuar renditjen e trajnerëve më të mirë në botë.

Pep Guardiola është trajneri më i mirë në botë.

E përditshmja sportive franceze “L’Equipe” e ka vendosur menaxherin e Manchester Cityt në pozitën e parë, para Antonio Contes nga Chelsea dhe Diego Simeones nga Atletico Madrid, përcjell “lajmi.net”.

Edhe pse do të kalojë një stinor pa tituj në Manchester City, Guardiola gjendet në krye të listës.

 

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera