Sport

⚽️Juventus transferon një super-futbollist nga Milani (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:14 | 27 April 2017
Mattia De Sciglio pritet të largohet nga Milani në afatin kalimtar të verës.

Sipas “Corriere dello Sport”, për të interesohen Juventus dhe Napoli.

Këto dy klube do të luftojnë në afatin kalimtar për të siguruar shërbimet e mbrojtësit, edhe pse thuhet që Juve është favorit për ta transferuar atë, përcjellë “Lajmi.net”.

De Sciglio ka kontratë me Milanin deri në verën e vitit 2018.

-Advertisement-

24-vjeçari pëlqehet shumë nga trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, i cili mund ta përdorë atë në dy krahët e mbrojtjes.

dybala-desciglio-milan-juve-2016-690x400

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera