Sport

⚽️Enrique pyetet nëse Barca mund ta fitojë titullin? Përgjigja e tij është epike

Autori: Gazeta inFokus 18:26 | 13 May 2017

Luis Enrique i ka bërë thirrje skuadrës së tij që të mos dorëzohet deri në xhiron e fundit në garën për titullin e La Ligas.

Barcelona mbetet ende në garë për titull në La Liga, ku kanë mbetur edhe dy xhiro për t’u zhvilluar.

Ata ndajnë vendin e parë me Realin me pikë të barabarta, por skuadra e Zidanes ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Por, trajneri spanjoll aludon se në histori të futbollit, nuk janë të rralla rastet kur titulli është vendosur në xhiron e fundit.

“Ne duhet t’i shfrytëzojmë mundësitë tona, jemi në garë për dy tituj. Jemi në finale të Kupës së Mbretit dhe jemi ende në garë për titull në La Liga. Le të shohim se çfarë do të ndodh deri në fund, por historia ka treguar se gjërat janë vendosur në gjiron e fundit, dhe çdo gjë mund të ndodhë”, është përgjigjur Enrique, në pyetjen nëse Barcelona mund ta fitojë titullin.

Dy ndeshjet e mbetura të Barcelonës, janë ato me Las Palmas në udhëtim dhe me Eibarin në ‘Camp Nou’./

Etiketa:
Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera