Sport

⚽️ Simeone dëshiron ta transferojë yllin e Barcelonës në Inter (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 15:08 | 26 April 2017

Diego Simeone ka disa plane për përforcime nëse e merr drejtimin e Interit.

Interi po synon që trajner të ri të ekipit ta emërojë strategun argjentinas, Diego Simeone, i cili aktualisht e drejton Atletico Madridin.

Nëse ndodh kjo, Simeone synon që ta transferojë nga Barcelona mesfushorin turk, Arda Turan, shkruan Don Balon, përcjell Express.

Turan ka punuar së bashku me Simonen në Atletico për disa sezone dhe e njohin shumë mirë njëri-tjetrin.

-Advertisement-

Kurse, Turan gjatë verës pritet të largohet nga Barcelona pasi ka humbur vendin në formacionin bazë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
KidsDay merr investim strategjik nga Finnish Schools International dhe Highlight Ventures për të digjitalizuar dhe transformuar kopshtet dhe edukimin parashkollor…

Të tjera