Sport

⚽️ Mahrez shënon nga penalltia ndaj Cityt, por gjyqtari anulon golin për një arsye interesante (Foto/Video)

Autori: Gazeta inFokus 15:27 | 13 May 2017

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Ligën Premier.

Ndeshja në mes të Manchester Cityt dhe Leicester Cityt na ka dhuruar një rast të rrallë në futbollin evropian dhe botëror.

Ishte një penalltia e shënuar nga Riyad Mahrez në minutën e 77, por që u anulua nga gjyqtari.

Vendimi i gjyqtarit erdhi pasi mesfushori algjerian gjatë ekzekutimit ka rrëshqitur dhe ka prekur topin me dy këmbët.

Momenti i ekzekutimit të penalltisë nga Mahrez

Pas anulimit pati disa kundërshtime, por gjyqtari ishte i prerë në vendimin e tij.

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera