Sport

Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi

Autori: Gazeta inFokus 12:27 | 04 June 2023

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi në fund të këtij edicioni.

Lajmi u konfirmua nga klubi madrilen përmes një komunikate për media, shkruan Gazeta Express.

Karim Benzema erdhi në klubin madrilen në vitin 2009, vetëm në moshën 21-vjeçare dhe ka qenë një lojtar thlbësor.

Gjatë katërmbëdhjetë sezoneve në të cilat ai ka mbrojtur ngjyrat e “Los Blancos” ai ka fituar 25 tituj, një numër rekord për Real Madridin: 5 Kupa Evropiane, 5 Kupa të Botës për Klube, 4 Superkupa Evropiane, 4 Liga, 3 Kupa të Mbretit dhe 4 Superkupa të Spanjës.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Të tjera