Lajme

Zotëria i parë e quan Vuçiqin “analfabet”: Dikur ishte një mjet propagande për kasapin e Ballkanit

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 03 March 2024

Prindon Sadriu, burri i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur “analfabet”, presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ai tha gjithashtu se Vuçiq dikur ishte një mjet propagande i ish-presidentit serb Sllobodan Millosheviq, të cilin Sadriu e quan “kasap” i Ballkanit.

“Një kryetar shteti analfabet, dikur një mjet propagande për kasapin e Ballkanit, është një kujtim i ashpër i rreziqeve të manipulimit dhe injorancës në udhëheqje. Historia na mëson rreziqet e aleancave të tilla”, shkroi Sadriu në X.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera