Lajme

Zjarri i dëmton 100 fidanë të arrës në Vushtrri

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 03 March 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Vushtrri është raportuar se zjarri i ka dëmtuar rreth 100 fidanë të arrës të mbjellura në në një pronë, shkruan Gazeta Infokus.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se i dyshuari mashkull kosovar është intervistuar dhe sipas tij zjarri ka qenë aksidental dhe jo i qëllimshëm nga ana e tij.

“Fsh. Akrashticë, Vushtrri 02.03.2021 – 16:15. Është raportuar se nga zjarri janë djegur dhe dëmtuar rreth 100 fidane të arrës, të mbjellura në pronën e tyre. I dyshuari mashkull kosovar është intervistuar dhe sipas tij zjarri ka qenë aksidental dhe jo i qëllimshëm nga ana e tij. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton Policia./Gazeta Infokus/

Të tjera