Lajme

Zjarr në një fabrikë në Vushtrri, dy të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 20:43 | 04 June 2022

Fabrika e llakut në Vushtrri të shtunën u kaplua nga zjarri dhe si pasojë dy punëtor u lënduan.

Njëri prej tyre është duke vazhduar ende trajtimin mjekësor në repartin e kirurgjisë plastike në Prishtinë.

Drejtoresha e spitalit të përgjithshëm në Vushtrri, Shfekije Shatri, tha se pacienti K.Z kishte shkuar në emergjencë në gjendje të rënë, pasi që kishte pësuar djegie të shkallës së parë në fytyrë, kokë dhe në dy duart.

Shkaktar i këtij zjarri dyshohet të jetë një mikser joadekuat i cili u përdor brenda ndërmarrjes Extra Color.

Të tjera